Barcelona transferon “pashain” e Stambollit

 

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit të Atletico Madridit, Arda Turan.

Pas shumë javësh spekulimesh, më në fund është zyrtarizuar transferimi i mesfushorit turk te kampioni i Spanjës dhe i Evropës.

Goal raporton se Barca ka paguar 41 milionë euro për ta sjellë ish-mesfushorin e Atletico Madridit në Camp Nou këtë verë.

Lajmi gjithashtu është konfirmuar edhe nga llogaria zyrtare e klubit në Twitter. /Telegrafi/Denicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT