Barcelona në finale të Copa del Rey (Video)

Barcelona pas fitores së dytë është kualifikuar për në finale të Kupës së Mbretit, pasi që ka mposhtur Villarrealin, me rezultat 1:3.  Dhe me rezultat të përgjithshëm 6:2 për Barcelonën.
Lojtarët e Barcelonës e nisen mirë takimin, duke shënuar gol që në minutën e 3’, me anë të Neymar.
Villareal barazoi me anë të Dos Santos në minutën e 39’, për 1:1. Golin e dytë e shënoj Luis Suarez në minutën e 73’ për epërsin  e Barcelonës. Kurse fitoren e vulosi Neymar në minutën e 88’, që shënoi golin e dytë të tij dhe të tretin për Barcelonën.
Barcelona në finale do të takohet me fituesin e takimit Athletico Bilbao – Espanyol./Drenicapress/

https://www.youtube.com/watch?v=Z-Q-jye34w8

https://www.youtube.com/watch?v=tsuXLz228ts

https://www.youtube.com/watch?v=_mehECWkoNA

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT