Barcelona mund ta zyrtarizoj sot titullin e parë sezonal

 

Barcelona në rast fitoreje ndajë Atletico Madridit mund të shpallet kampion i Spanjës.
Blaugranët kanë katër pikë më shumë se Reali dhe në dy xhirot e mbetura i duhen vetëm edhe 2 pikë, nëse Reali i fiton dy ndeshjet e radhës. Nëse humb ose barazon Reali, Barca shpallet kampion i Spanjës.
Barcelna është edhe në finale të Kupës së Mbretit ku me 30 maj do të luaj kundër Atletico Bilbas, kurse me 6 qershor do të luaj në finale e madhe të Berlinit, ndaj Juventusit për trofeun e Ligës së Kampionëve./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT