Barcelona javen e ardhshme transferon Pogban?

    Barcelona e ka seriozisht rreth transferimit të Paul Pogba.

    Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”, drejtori sportiv, Ariedo Braida dhe kreu i sektorit të futbollit, Albert Soler, të mërkurën do të qëndrojnë në Itali.

    Barca mund ta blej Pogban, por francezi nuk mund të luaj me blaugranët deri në janar, pasi Barcelona e ka të ndaluar të transferoj futbollistë.

    Në anën tjetër Pogba e pëlqen kalimin te Barcelona, dhe mbetet vetëm marrëveshja në me të klubeve të arrihet dhe bëhet fjalë për një shumë të madhe parash./Drenicapress/