Barcelona “Natën e mirë” City (video)

Barcelona ka arritur ta mposht edhe në lojën e kthimit Manchester Cityin, me rezultat 1:0, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.
Barcelona edhe ndeshjen e parë ka shënuar fitore duke e mposhtur në Etihad Stadium, me rezultat 1:2.
Në Camp Nou, Barcelona dhuroi spektakël duke bërë një paraqitje jashtëzakonisht të bukur, me shumë raste shënimi. Neymar ishte i pari që pati rast shënimi por shtylla ja mohoi golin. Pas shumë rasteve golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Ivan Rakitic në minutën e 31’ të pjesës së parë. Me ketë rezultat përfundoi ndeshja.
City pati një mundësi të artë për të barazuar, kur Aguero dështoi të shënoi nga penalltia, në minutën e 78’. Joe Hart, ishte në ditën më të mirë, duke bërë një paraqitje të shkëlqyer. /Drenica Press/