Barcelona e blindon talentin e saj

 

Performanca e shkëlqyer e Segio Roberto ndaj Realit dhe Romës, ka “detyruar” drejtuesit e Barcelonës që ta nisin punën për përpilimin e një kontrate të re për ta blinduar mesfushorin që shumë mirë luan edhe si mbrojtës anësor.

Roberto ka vazhduar kontraten me Barcelonën një vit më parë që e mbanë të lidhur deri më 2019 me një klauzolë largimi për 30 milion euro.

Performanca e Robertos në fillim të sezonit si zëvendësues i Dani Alves të lënduar dhe në ndeshjet e fundit një mesfushor kyq në skuadër, ka bindur drejtuesit që t’ia përmirësojnë kontraten me një rrite page./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT