Barcelona dhe Atl. Bilbao e kërkojnë zyrtarishtë “Santiago Bernabeun” (dokument)

Atletico Bilbao dhe Barcelona kanë bërë kërkesë zyrtare që finalja e Kupës së Mbretit të luhet në stadiumin e Realit “Santiago Bernabeu”.
Dy klubet i kanë shkruar edhe zyrtarisht Federatës së Futbollit të Spanjës që stadium i Realit të jetë mikëpritës i finales më 30 maj të këtij viti.
Ende nuk dihet reagimi i Realit, pasi për t’u luajtur finalja në “Santiago Bernabeu”, fjalën përfundimtare duhet të jap klubi i Realit.