Barca-Real, Abidal e dinë rezultatin përfundimtar

Legjenda e futbollit francez, Eric Abidal, e ka bërë një parashikim për ndeshjen në “El Clascio” në mes Barcelonës dhe Real Madridit.
Ai e ka nxjerr si fituese ish-skuadrën e tij, Barcelonën, duke iu referuar sulmit bombastik të Barcës.
“Mendoj se ndeshja do të përfundojë 3-1 në të mirë të Barcelonës. Neymar, Lionel Messi dhe Luis Suarez do shënojnë gola, edhe pse unë do të doja që Javier Mascherano të shënoj”, ka thënë Abidal.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT