Barca mbret i “El Clasicos” (Video)

Barcelona ka shënuar fitore të rëndësishme duke e fituar derbin apo siç njihet “El Clasico”, duke mposhtur në Camp Nou rivalin e përbetuar Real Madridin, me rezultat 2:1.
Në ketë ndeshje nuk munguan angazhimet, raste, shtyrje, kartona dhe gola të bukur, që u panë në sfidën e vitit në Camp Nou, para 98 mijë tifozëve.
Golin e parë në El Clasico e shënoi mbrojtësi Jeremy Mathieu në minutën e 19’. Për të barazuar u përkujdes Cristiano Ronaldo në minutën 31’ për 1:1.
Me rezultat 1:1, përfundoi pjesa e parë.
Në minutat e parë të pjesës së dytë, Barcelona rikthejë përsëri epërsinë.
Ishte Luis Suarez që në minutën e 56’, shënoi për 2:1, gol që vulosi El Clasicon, pasi që në vazhdim të ndeshjes, përkundër tentativave të shumta, gola të tjerë në pati.
Barca me këtë fitore tani ka 68 pikë, katër më shumë se Reali që pozicionohet në vendin e dytë./Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT