Barca kalon Realin, Messi barazon Ronaldon (video)

 

Barcelona ka shfrytëzuar për mrekulli humbjen e Realit, duke shënuar fitore ndaj Rayos dhe rikthyer poziten e parë në La Liga pas katër muajsh.
Barcelona e mposhti Rayon me rezultat tenistik 6-1, me tri gola të Messit, dy gola Suarez dhe një gol Pique.
Kështu Barcelona ngjitet në krye të La Ligës me 62 pikë, një më shumë se Reali.
Në anën tjetër Messi me hetrikun e sotëm ka barazuar Ronaldon me 30 gola.

https://www.youtube.com/watch?v=D2cUv1LRASs

https://www.youtube.com/watch?v=b9R7h79DLWM

- Advertisement -

MË TË FUNDIT