Janë zhvilluar katër ndeshjet e para të një të tetës së finales së Kupës së Kosovës.

Në Suharekë, Ballkani me një paraqitje tjetër të mirë, ka mposhtur Trepçën ’89, me rezultat 3:0.

Jetmir Krasniqi, Blend Baftiu dhe Ermal Krasniqi shënuan në këtë fitore të Ballkanit.

Në ndeshjet tjera të zhvilluara në këtë orar, Feronikeli ka mposhtur 5:0 A&N në ‘Rexhep Rexhepi’, shkruan lajmi.net.

Drenica në shtëpi ka mundur 3:0 Dardanën, ndërsa Dukagjini ka triumfuar 1:2 në udhëtim te KF Vitia./Lajmi.net/