Avioni godet urën , 12 të vdekur (VIDEO)

Së paku 12 persona kanë humbur sot jetën kur një avion i kompanisë “TransAsia Airwais” u ngatërrua në urë dhe u rrëzua në lumë afër kryeqytetit të Tajpehut. Në aeroplan gjendeshin 58 udhëtarë, e pos të vdekurve ka edhe shumë të plagosur. Mediat tajvaneze kanë transmetuar xhirime të avionit i cili pothuaj në tërësi është zhytur në lumin Kilung.

Ekipet shpëtimtare po përpiqen të nxjerrin të shpëtuarit nga copat e aeroplanit në të cilat mendohet të jenë 30 të mbetur gjallë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT