Avdijaj shënon për Sturm Graz

 

Mesfushori kosovar i Shturm Grac, Donis Avdijaj, ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij në fitoren e shënuar ndaj Altah në kampionatin Austriak.
Vendasit e mbyllën me fitore pjesën e parë të lojës, pasi 18-vjeçari i çoi shifrat në 2-0. Përveç golit të shënuar kujtojmë që talenti kosovar ka dhënë dhe dy asis për gol.
Ky është goli i tretë që fantazisti shqiptar ka shënuar me skuadrën austriake.
Ndërkohë Shturm Grac regjistroi fitore të thellë në shtëpi 5-0 ndaj Altah.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT