Autobusi ndeshet me kamion dhe shpërthen në flakë, vdesin 17 persona

Shtatëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin shpërtheu në flakë pas një aksidenti me një kamion në Gjermauni, njofton gazeta Frankenpost.

Frankenpost nuk e ka zbuluar burimin e informacionit ndërsa policia nuk i është përgjigjur pyetjes së Reuters në lidhje me këtë aksident. Një zëdhënës policor ka thënë për transmetuesin n-tv se 17 persona janë zhdukur dhe pritet se disa persona do të vdesin, transmeton Express.

Tridhjetë e një persona u lënduan, disa seriozisht, ka thënë policia gjermane në Twitter. Policia ka thënë se 48 persona ndodheshin në autobus në kohën e aksidentit./Express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT