Autobusi bie në humnerë, vdesin 23 pasagjerë

Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur rëndë pas rrëzimit të një autobusi në humnerë, në një zonë malore në Indi.

Aksidenti ka ndodhur në rajonin e Himalajave në Kashmir. Shkak i rrëzimit të autobusit në greminë është ka qenë humbja e kontrollit nga ana e shoferit teksa do të merrte një kthesë.

25 persona kanë shpëtuar dhe janë dërguar menjëherë drejt spitaleve për shkak të plagëve të rënda.

Rajoni i Kashmirit është i ndarë mes Indisë dhe Pakistanit, megjithëse të dy vendet kanë pretendime territoriale ndaj tërë rajonit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT