Atletiko Madrid “peshkon” në Napoli

 

Skuadra e Atleticos që këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe dhe larg sezonit të vitit të kaluar, ka nisur punën për transferimin e futbollistëve cilësor për sezonin e ri.

Sipas mediave iberike, Atletiko kërkon rikthimin në Spanjë të dyshesh së Napolit, Gonzalo Hguain dhe Jose Callejon.

Vlera e dy futbollistëve kalon 60 milion euro, shumë kjo jo e madhe për spanjollët, por së pari duhet bindur presidenti napolitan i cili nuk dëshiron të dëgjoj për largimin e Higuain, por dëshira për largim mund ta tranferoj Higuain në La Liga.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT