Atletico me një mungesë të madhe kundër Bayernit

 

Atketico Madridi është në top formë këtë fund sezoni, duke eliminuar edhe Barcelonën nga Liga e Kampionëve.

Në prag të ndeshjes së parë për gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve, trajneri i Atleticos ka marrë një lajm të keq nga stafi mjekësor.

Qendërmbrojtësi Diego Godin do të mungoj në duel me Bayern Munich, pasi uruguaiani është dëmtuar në ndeshjen kampionale ndaj Bilbaos.

Siemone e ka zëvdendësuesin e Godin, por kjo do të jetë një mungesë e madhe pasi uruguaiani ka një përvojë të madhe dhe është shumë i mirë në sulm me goditje me kokë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT