Atletico Madrid në çerekfinale (video)

Atletico Madrid është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi që mposhti Bayer Leverkusenin, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 3:2.
Golin e vetëm të ndeshjes gjatë kohës së rregullt, e shënoi Mario Suarez në min utin e 27’ të pjesës së parë. Me ketë rezultat përfundoi koha e rregullt e lojës. Me pas skuadrat shkuan në vazhdime dy herë nga 15 minuta, rezultati mbeti i njëjtë. Fituesi u deshtë të përcaktohej pas ekzekutimit të penalltive, dhe në penallti me të saktë u treguan lojtaret e Diego Simeones, duke fituar 3:2. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT