Athletic Bilbao e mposht Barcelonën me supergolin e Aritz Aduriz (VIDEO)

Barcelona e ka nisur me humbje kampionatin e ri në La Ligan spanjole.

Me golin e Aritz Aduriz, Athletic Bilbao ka mposhtur kampionin në fuqi të Spanjës.

Aduriz me një super gol ka kaluar ekipin e tij në epërsi dhe me rezultat minimal, morën tri pikët.

Numri 20-të ka shënuar në minutën e 90 për këtë fitore shumë të rëndësishme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT