Asus vjen me një model të ri

Asus ka prezantua modelin më të ri të telefonave të mençur ZenFone C-ZC251CG.
Ky model ka një ekran prej 4.5 inç, procesorin Atome CloverTrail Z2520 me dy bërthama me shpejtësi 1.2  GHz. Telefoni ka 1 GB RAM dhe 8 GB  hapësirë të brendshme, operon me sistemin operativ Android 4.4 KitKat me ZenUL. Bateria e telefonit është 2100 mAh
Ky telefon do të jetë në dispozicion për konsumatorët duke filluar nga data 18 shkurtë, në dyqanet e kompanisë Asus, dhe vjen në tri ngjyra: e zezë, kuqe dhe e bardhë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT