Arsenali pas Vidalit

 

Arsenali i Arsene Wengerit i ka vënë syrin transferimit të mesfushorit të Juventusit, Arturo Vidal. Sipas mediave angleze, Vidal është në krye të listës së Revolveristëve për t’u transferuar në “Emirates Stadium”.

Vlera e kilenit llogaritet reth 40 milion euro, dhe te Arsenali, Vidal do ta gjejë edhe bashkëpatriotin e tij, Alexis Sanchez./DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT