Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka nuk do të përballet me një dënim dhe as ndonjë veprim tjetër disiplinor nga klubi, pasi ai kishte një incident me tifozët pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Crystal Palace.

Mesfushori shqiptar rrezikonte shiritin e kapitenit, por sipas mediumit anglez, The Sun, Xhaka nuk do të ndëshkohet fare nga klubi, pasi zyrtarët e Arsenalit po mendojnë që Xhaka e ka kuptuar veprimin dhe po e dënon vetën, përcjell GazetaBlic.

Unai Emery, megjithatë konfirmoi të martën se Xhaka nuk do të luajë dhe as nuk do të jetë në bankë për ndehsjen e sotme ndaj Liverpoolit.

Nga vëzhgimi i Xhakës gjatë 48 orëve të fundit, klubi mendon se Xhaka tashmë po ndëshkon veten dhe se i vjen keq për incidentin.