Arsenali dhe Çeh gjejnë akordin

 

Arsenali dhe portieri i Chelseat, Petr Çeh kanë gjedur akordin, dhe gardiani cek pritet t’i bashkohet Revolveristëve, por së pari duhen marrë vesh klubet.

Chelsea kërkon hiq më pak se 10 milion euro për 33 vjecarin që nuk dëshiron të forcoj një klub brenda Anglisë, por Mourinjo nuk e ka ndërmend ta pengoj Çehun, i cili ka dhënë shumë për Chelsean.

Çeh ka deklaruar se nuk dëshiron të largohet nga Londra pasi familja e tij është ambientuar mjaft mirë dhe Arsenali është një mundësi e mirë për të./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT