Arsenal vazhdon me fitore (Video)

Arsenal ka arritur të regjistroj fitore të rëndësishme në Emirate Stadium, duke e mposhtur West Ham United me rezultat 3:0.
Pas një loje të mirë dhe me shumë raste shënimi Arsenal gjeti rrjetat kur Oliver Giroud shënoi në minutën e 45’ të pjesës së parë. Me ketë rezultat skuadrat shkuan në pushim.
Golin e dytë e shënoi Aaron Ramsey në minutën e 81’, kurse fitoren e vulosi mesfushori francez Mathieu Flamini në minutën e 84’.
Me ketë fitore Arsenal ka grumbulluar 57 pikë. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT