Arsenal seriozisht në luftë për titull (video)

Arsen ka bërë një hap para në garën për titull duke e mposhtur Newcastle United, me rezultat 1:2. Të dy golat e Arsenalit u shënuan në pjesën e parë me anë të lojtarit francez Olivier Giroud në minutat 24’ dhe 28’. Golin e vetëm për Newcastle e shënoi Moussa Sissoko në minutën 49’.

Me ketë fitore Arsenal seriozisht është rikthyer në garën për titull, duke arkëtuar 60 pikë, 4 pikë me pak se Chelsea që ka dy lojë me pak të zhvilluara.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT