Arrihet marrëveshja Juve-United, Pogba është rekordmeni i ri

Brenda pak ditësh, Paul Pogba do të jetë lojtar i Manchester United. Kështu shkruante britanikja ‘The Sun’, sipas të cilës, Mino Raiola, agjent i francezit, ka gjetur akordin me Red Devils për shumën e 125 milionë euro për Juventusin.

Për Pogba është gati një kontratë prej afro 14 milionë euro në vit.

Francezi pritet që të përfundojë shpejt pushimet në SHAB dhe t’i nënshtrohet vizitës mjekësorë të martën e ardhshme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT