Arrestohet zonja e ‘gaz lotsjellësit’

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kada Bujupi, është arrestuar në këto momente. Lajmin për arrestimin e deputetes e ka konfirmuar për Express  edhe asistenti i saj Argjend Zejneli .

Donika Kada Bujupi është dërguar në Pallatin e Drejtësisë në Hajvali.

Bëhet e ditur se Gjykata Themelore e Prishtinës dje ka lëshuar fletë arrest ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës,  Albin Kurtin, Albulena Haxhiun, Donika Kadaj-Bujupin dhe Faton Topallin.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT