ILLUSTRATION - 03.02.2016, Bayern, München: Die Mitarbeiterin einer Bank zählt 500-Euro-Scheine ab. Nur noch bis einschließlich 26. April ist die lilafarbene Banknote bei der Deutschen Bundesbank und der Österreichischen Nationalbank zu haben. Foto: Matthias Balk/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Një person është arrestuar në Banulle të Lipjanit, pasi i njëjti dyshohet se vodhi mbi 6000 euro në vendin e punës.

“Ankuesi mashkull  kosovar, ka informuar se punëtori i tij i dyshuari mashkull  kosovar, kishte vjedhur 6365 euro nga arka e pompës së derivateve”, thuhet në raportin e policisë.

Të dyshuarit sipas policisë i janë gjetur parat e vjedhura, dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.