Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje

Një rast i veprës penale ‘vjedhje’ është raportuar gjatë ditës së sotme në Stacionin Policor në Vushtrri, ku si rezultat i informacionit  të pranuar dhe  një reagimi të shpejtë, njësitet policore kanë arritur  që në flagrancë  të arrestojnë tre persona të dyshuar  në kryerje të  veprës  penale ‘vjedhje’.

Arrestimi i dy të dyshuarave është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe prova të siguruara se sot rreth orës 12:00, në rrugën ‘Gëzim Rama’’ në Vushtrri, tre të dyshuarit në bashkëveprim, në objektin e vjetër të gjykatës  kanë kryer veprën penale ‘vjedhje’, me ç’rast nga hapësirat e objektit  kanë vjedhur pjesë të ndryshme të metalit.

Materialet e vjedhura dhe veglat me të cilat është kryer vepra penale janë sekuestruar dhe do të procedohen në rast si prova materiale.

Ndërsa pas  intervistimit, tre të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT