Arrestohen dy persona për vjedhje të rënda

Sektori i hetimeve të stacionit policor Suharekë, ka arritur të identifikoi dhe të arrestoi dy të dyshuar G.B., dhe SH.F., lidhur me katër vepra penale: Dy vjedhje të rënda dhe dy vjedhje në tentativë, të kryera me 20.11.2016 në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Të dyshuarit janë intervistuar në praninë e avokatit mbrojtëse, ku i kanë pranuar se i ka krye veprat, ndërsa gjësendet e vjedhura  si: një palë dylbi, një thikë gjahu,30 pako cigare Marlboro, dy telefona mobil, një aparat i rrojës, bateri të dorës dhe një palë mbathje sportive.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT