Argjentina me fitore minimale kalon grupin (video)

 

Argjentinës i ka mjaftuar një gol që ta mposht Jamaican dhe të plasohet në raundin tjetër të Kupës së Amerikës.

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm të takimit ndaj Jamaicës që nuk pati gjasa teorike për plasman në rundin tjetër.

Këto tri pikë të reja e ngrisin Argjentinën në krye të Grupit B me 7 pikë, 2 më shumë se Paraguaji.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT