Kapiteni i Kosovës U-21, Ardian Ismajli ka vendosur që ta përfaqësojë Kombëtaren e Shqipërisë, raporton Insporti.com.

Ismajli e ka marrë një vendim të tillë ndërkohë që është ftuar nga përzgjedhësi Christian Panucci për dy ndeshjen e radhës, miqësoren ndaj Uellit dhe sfidës në Ligën e Kombeve ndaj Skocisë, takim që luhet në këtë muaj në Shqipëri.

Ai luan në Kroaci për Hajdukun e Splitit.

‘Ardi’ së fundmi ka kërkuar ndihmë nga fansat në Facebook për një faqe e cila është hapur në emër të tij.

Shikoni postimin e mëposhtëm.