Apple vjen me laptopin më të hollë në botë (Video)

Apple ka bërë publike produktin e ri të laptopëve, njëherësh më të hollin në botë. MacBook Air është 12 inç, me një trashësi prej 13.1 mm si dhe peshon 900 gram.
Ky model do të vjen në treg më 10 Prill dhe të gjithë të dhënët pas laptopëve të hollë  do të ketë mundësin që të zgjedhin në tri ngjyra: argjend, gri  dhe ngjyrë të artë.
Çmimi për modelin MacBook Air 12 inc, procesor dy bërthamësh 1.1 Ghz, me 8 GB RAM dhe me një disk solid 256 GB, do të kushtoj 1300 dollarë. Ndërsa për modelin me procesor Dual Core 1.2 Ghz dhe disk solin prej 512 GB do të kushton 1600 dollarë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT