Anulohet organizimi për përkujtimin e dëshmorëve të fshatit Pemishtë të Skenderajt (FOTO)

Për shkak të Virusit Covit 19 është anuluar aktiviteti i paraparë për nderim dhe përkujtim të dëshmorëve e martirëve të fshatit Pemishtë, shkruan Drenica Press.

Njër nder organizatorët e këtij aktiviteti për portalin Drenica Press ka bërë të ditur se: “Duke u bazuar në vendimin e qeverisë, që të gjitha aktivitetet ku ka kontakte të njërzve anulohen për shkak të Covid 19.

Duam të ju njoftojmë që edhe organizimet e marsit në përkujtim të dëshmorëve dhe martireve të fshatit Pemishtës, anulohen. Ata të cilët shkojnë për homazhe ju lutem vetëm në grupe të vogla dhe te mbahet distanca (familja e ngushtë).

Në formë të veçantë i falendëroj shkollat që çdo vit i japin kuptim kësaj ngjarje që tashmë është bërë tradicionale. Lutemi që të qëndroni me shëndet ju dhe familjet e juaja./DRENICA PRESS/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com