Angli, sot ndahet trofeu i parë

Në Angli sot do të luhet për trofeun e parë të sezonit.
Derbi londinez midis Çelsit dhe Totenhemit do të shpallë fituesin e “Capital One Cup”.
Aktualisht Çelsi është kryesues i kampionatit dhe në luftë për Ligën e Kampionëve, ndërsa i vetmi objektiv i Totenhemit ëhstë pikërisht kjo kupë pasi është eleminuar nga Europa Ligë dhe në kampionat nuk ka treguar një formë të mirë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT