Andy Ruiz dhe Chris Arreola janë ndeshur mbrëmë në kuadër të kategorisë “Heavyweight”.

Ruiz u rikthye tek fitorja pas humbjes nga Anthony Joshua për të mposhtur boksierin amerikan, Chris Arreola, shkruan lajmi.net.31 vjeçari arriti të fitojë me vendin unanim të jurisë dhe kjo shkaktoi pakënaqësi tek Arreola.

Në fakt, Arreola kishte arritur ta rrëzojë Ruizin në raundin e dytë, ndoshta jo plotësisht, por Ruiz humbi balancin dhe si duket me të marrë vendimin e jurisë, Arreola u irritua tej mase.

Sidoqoftë, në fund Ruiz doli triumfues duke marrë fitoren e parë dhe duke dërguar një mesazh të qartë për boksierët e tjerë të kategorisë së peshave të rënda se ai duhet llogaritur në “vallen” e “Heavyweight” dhe nuk do shkojë gjëkundi.