Ancelotti sqarohet për Chichariton, Bale e Benzeman

Carlo Ancelotti ka dalur në konferencë para ndeshjes me Almerian. Trajneri i Realit ka folur për situatën e sulmuesve të tij, Chicharito, Bale e Benzema.

“Për Chichariton mendoj se duhet të vendosim në fund të edicionit. Ky nuk është momenti i duhur. Lojtari po kalon një situatë të mirë dhe se në fund të edicionit duhet të vlerësojmë punën e bërë.
Sa i përket Bale e Benzemas ata mendoj ti kam në skuadër për ndeshjen ndaj Juventusit. Rikuperimi i tyre po ecë mirë dhe se rikthimi pritet në kohën e duhur” ka thënë Ancelotti.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT