Ancelotti konfirmon rikuperimin e Benzemas

 

Karim Benzema do të jetë i gatshëm për Realin në duel me Juventusin në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve.
Këtë e ka bërë të ditur trajneri i Realit, Carlo Ancelotti, duke thënë se Benzema është i gatshëm dhe mund të luaj startues ose si zëvendësues.
“Benzema është mirë, ai është 100% i gatshëm. Ai pati nevojë më shumë kohë për t’u rikuperuar, por tani është i gatshëm dhe mund të luajë që nga fillimi, apo si zëvendësues”, ka thënë fillimisht Ancelotti.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT