Ancelotti: Duam një finale tjetër

 

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur në konferncë për shtyp para duelit me Juventusin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Ancelotti ka thënë se ndaj Juves kanë synim plotësimin e dëshirës për një finale tjetër në Ligës e Kampionëve.
“Duam ta plotësojmë ëndrren që të luajmë në një finale tjetër të Ligës së Kampionëve. Do të bëjmë gjithcka mundemi që ta bëjmë realitet”, ka thënë Ancelotti.
Ai tha se e ka caktuar formacionin, të cilin nuk e bëri të ditur .
“Tashmë e kam në mendje 11-shen startuese për nesër, por nuk do e zbuloj. Do të provojmë të sulmojmë si dhe të mbrohemi mirë. Gjithmonë mbrohemi me 4 lojtarë. Ronaldo është në formë të mirë. Mund ta zëvendësojmë Benzeman me Chichariton, ai gjithomnë luan mirë aty”, ka shtuar Ancelotti.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT