Ancelotti: Casillas luan në El Clasico

 

Portieri i Realit, Iker Casillas, është kritikuar për formën e dobët që po kalon këto xhirot e fundit duke pësuar një mori golash. Madje disa analistë në Spanjë e kanë sygjeruar trajnerin e Realit, Carlo Ancelotti, që në vend të Casillasit të luaj portieri i dytë, Keylor Navas.
Por kështu nuk mendon Ancelotti që vazhdon t’ia besoj porten Casillasit, dhe pikërishtë në El Clasico do të luaj Casillas.
“Nëse Keylor luan nesër, Casillas do të luaj në El Clasico. Nëse Casillas luan nesër, ai do të luaj edhe në El Clasico”, ka thënë Ancelotti.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT