“Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptar“

Avokati i njohur Spartak Ngjela, i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se Amerika po përgatitet për krijimin e shtetit të tretë shqiptarë.

Ngjela: Ka një shtet shqiptar të dytë në Ballkan, Kosova. Kemi një shtet të tretë që po përgatitet të jetë shqiptar, Maqedonia, që nuk e kemi përgatitur ne. Ka ardhur dhe i ka “thyer hundët” Brian Yee.

Kemi edhe lëvizje anësore të pa rëndësishme që tregojnë për një vizion të ri amerikan për Ballkanin Perëndimor. Flitet që është interes primar i SHBA-ve. Politika është interes.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT