Amerika ndalon importin e naftës ruse

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka marrë vendim që të ndalojë importimin e naftës nga Rusia.

Kjo lëvizje vjen na radhën e ashpërsimit të masave si hakmarrje për pushtimin që Rusia i ka bërë Ukrainës, raporton AP, transmeton KlanKosova.tv.

Masa vjen pas kërkesës së presidentit Volodymyr Zelensky drejtuar zyrtarëve amerikanë dhe perëndimor për t’i ndërprerë importet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT