Ambasada amerikane fton shqiptarët: Bashkohuni me ne të mbështesim LGBT!

Ambasada amerikane i ka drejtuar një ftesë sot qytetarëve shqiptarë, ku thuhet:

“Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, Aleanca LGBT dhe ProLGBT do të mbajnë ecjen vjetore me biçikleta në Tiranë, nesër, 13 maj, në orën 11, përpara Pallatit të Kongreseve. Bashkohuni me ne në mbështetje të komunitetit LGBTI kundër diskriminimit dhe homofobisë.”

Ambasada ka publikuar po ashtu edhe programin e aktiviteve ditën e nesërme:

Image

- Advertisement -

MË TË FUNDIT