Alvesh vendos për të ardhmen

Reprezentuesi Brazilian ka qenë afër largimit nga Camp Nou si transfer i lirë në fund të sezonit pas refuzimit të kontratës së parë për një zgjatje një vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera nëse anësori luan në 60% të lojëve të Blaugranëve ,për çdo sezon.

Për transferimin  e Dani Alves ishte  interesuar edhe PSG-ja , por dëshira e lojtarit gjithmon ishte që të mbetej në Camp Nou.

Dhe sipas mediave iberike, mbrojtësi brazilian ka rritur akordin me Barcelonen për të qëndruar edhe dy sezone te Barcelona.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT