Allgeri: Pse duhet të kemi frikë nga Messi e Neymar

 

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri, iu është përgjugjur me pyjetje një gazetari kur e pyeti se akeni frikë nga Messi dhe Neymar me të cilët do të luani në Finale të Ligës së Kampionëve.

“Nuk jemi në ankth nga Messi apo Neymar dhe nuk e kuptoj pse duhet të jemi”, ka thënë ALlegri, transmeton Telegrafi.

Sipas strategut italian, Barca ka edhe lojtar tjerë të mirë, pos Messit dhe Neymarit.

“Ata janë lojtarë fantastikë dhe Barcelona ka edhe të tjerë si ata. Ne duhet të jemi të qetë dhe të mos shpenzojmë energji të kota sepse përndryshe do ta kemi të vështirë në finale”, ka shtuar ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT