Allegri: Ndaj Romës nuk është ndeshje vendimtare

 

Nesër luhet derbi i sezonit në Serie A, ku Roma dhe Juventusi luajnë në Olimpico ndeshjen e Scudetos.
Për trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegri, kjo ndeshje nuk është vendimtare, pasi ka edhe 13 ndeshje deri në fund të takimit.
“Kjo do të jetë një sfidë e rëndësishme për kampionatin por jo vendimtare. Pas ndeshjes tonë ndaj Romës do ketë edhe 13 javë kampionat dhe nuk duhet harruar fakti që edhe Napoli po i afrohet kreut. Për të fituar kampionatin duhet të arrimë edhe shumë fitore të tjera”, ka thënë Allgeri./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT