Allegri flet para derbit Juventus vs Milan

    Ish-trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, i cili tash e drejton Juventusin ka folur për trajnerin aktual të Milanit, Filippo Inzaghin
    “Një gjykim për Pippon? Unë nuk jam në gjendje të gjykoj dhe të them nëse Inzaghi është njeriu i duhur për ciklin e ri që ka nisur Milani, por duke qenë se ai është përzgjedhur nga Berlusconni dhe Galliani do të thotë se i ka të gjitha aftësitë për të qenë njeriu i duhur për ringritjen e kuqezinjve”, tha Allegri.
    Milani dhe Juventus përballën në këtë fundjavë në kuadër të Seria A.
    Juve është favorit për titull, kurse Milani po lufton për një pozitë që e dërgon në Ligën e Kampionëve.