Allegri: Fituam, por nuk luajtëm mirë

 

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri, ka deklaruar pas takimit se skuadra e tij ka bërë shumë gabime në këtë takim. Sipas tij Bufoni është më meritor për këtë fitore.
“Kemi lëshuar shumë raste shënimi për Milanin, ngase nuk ishim të koncentruar. Një portier i madh si Bufon na shëptoj në disa raste, sidomos te Pazzini”, ka thënë Allgeri pas takimit.
Allegri ka shtuar se ish-skuadra e tij me përforcimet e reja mund të synojë garat evropiane.
Milani është një ekip i mirë dhe me blerjet e reja mund të synojë garat evropiane”, ka shtuar ish-trajneri i Milanit.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT