Aleksander Mitroviq falë Hasit po luaj kaq mirë

Serbi Aleksandar Mitroviq ia detyron Besnik Hasit gjithçka që ai ka arritur tek Anderlecht.

Trajneri shqiptar ka luajtur një rol të rëndësishëm në integrimin e tij.

“Në fillim nuk ishte e lehtë për mua të përshtatesha me mentalitetin e këtushëm. Ndërkohë që unë jam këtu prej dy vjetësh, tani e ndjej veten si në shtëpi. Besnik Hasi ka luajtur një rol të rëndësishëm. Ai ka që shumë i rëndësishëm. Sa herë që nuk më shkonte diçka mirë, ai më ka folur shumë”, citohet Mitroviq nga faqja zyrtare e klubit.

“Falë Hasit po luaj kaq mirë dhe po shënoj sërish. Ai ka pasur gjithmonë besim te mua”, thotë serbi, që dëshiron të fitojë titullin kampion në Belgjikë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT