Albin Kurti takon vajzën e Ymer Elshanit, Teutën

Albin Kurti ka zhvilluar një takim me vajzën e shkrimtarit të njohur Ymer Elshani, Teuta Elshanin.

Shkrimtari i njohur nga Korrotica e Ulët e Drenasit, Ymer Elshani, u masakrua nga forcat serbe së bashku me bashkëshorten Nafijen, katër djemtë Ardianin (25 vjeç), Miranin (20), Kujtimin (15) e Nderimin (10), si dhe kunatën e tij Shukrijen.

Teuta është e mbijetuara e vetme e familjes sepse atë ditë ishte studente në Prishtinë.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë të Albin Kurtit. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT